Chytrá elektronika  Elektronika pro domácnost  Homematic IP Senzor zaplavení
Homematic IP Senzor zaplavení
Homematic IP Senzor zaplaveníHomematic IP Senzor zaplaveníHomematic IP Senzor zaplaveníHomematic IP Senzor zaplavení
Obrázky mají pouze informativní charakter a mohou se lišit od skutečnosti.

Homematic IP Senzor zaplavení

Senzor zaplavení HmIP-SWD Homematic IP představuje naprostou revoluci v oblasti Smart Home , přináší vám bezkompromisní německou kvalitu, komplexní řešení a širokou modularitu včetně portfolia výrobků určených k zabezpečení a ochraně objektů. Bezdrátový Senzor zaplavení (HmIP-SWD) je součástí systému chytré domácnosti Homematic IP. Detekuje zaplavení nebo zvýšení vlhkosti.
Kategorie: Elektronika pro domácnost
Kód: 3531222PN: HMIP-SWDZáruka: 2 roky
Výrobek pochází z oficiální české distribuce.
Aktuálně není v nabídce

Popis produktu

Senzor zaplavení HmIP-SWD

Homematic IP představuje naprostou revoluci v oblasti Smart Home, přináší vám bezkompromisní německou kvalitu, komplexní řešení a širokou modularitu včetně portfolia výrobků určených k zabezpečení a ochraně objektů.

Bezdrátový Senzor zaplavení (HmIP-SWD) je součástí systému chytré domácnosti Homematic IP. Detekuje zaplavení nebo zvýšení vlhkosti. Jakmile zaznamená i menší únik vody neprodleně informuje na mobilní aplikaci uživatele, který tak může zabránit nehodě a předejít škodám, které může voda napáchat.


Použití

Velmi malé zařízení kompaktních rozměrů spolehlivě detekuje vlhkost a vodu vyskytující se na různých podkladech od výšky vodního sloupce 1,5 mm.

V případě poplachu aktivuje zařízení vestavěnou sirénu a odešle poplachový signál do Centrálního jednotky (HmIP-HAP). Uživatel tak vzápětí obdrží informaci o poplachové události prostřednictvím push notifikací mobilní aplikace Homematic IP na chytrém telefonu, a tak může okamžitě reagovat na nebezpečnou situaci a omezit možné škody na minimum. Toto je způsob, jak poměrně snadno a rychle identifikovat únik vody v koupelně, technické místnosti, garáži nebo jiné inkriminované části objektu.


Poplachové funkce

Ve spodní části zařízení jsou integrovány čtyři záplavové kontakty. Senzor vyhodnocuje velikost elektrického odporu mezi záplavovými kontakty a pokud dojde k jejich vodivému propojení vlhkem nebo vodou, vyhlásí poplach. Ten je lokálně signalizován pomocí integrované akustické sirény o síle tónu 77 dB. V rámci nastavení poplachu jsou k dispozici tři možnosti (detekována vlhkost, zaplavení nebo vlhkost i zaplavení).

Kromě poplachu prostřednictvím integrované sirény, může být poplach zaplavení signalizován také na jakémkoli jiném místě objektu, je-li součástí vašeho bezpečnostního řešení vnitřní Siréna (HmIP-ASIR-2) nebo venkovní Siréna (HmIP-ASIR-O).

Doplňující sirény (HmIP-ASIR-2 a HmIP-ASIR-O) mají k dispozici 9 různých výstražných tónů a 4 LED efekty, které mohou být libovolně konfigurovány v závislosti na vstupu poplachového signálu definovaného přidaným prvkem chytré domácnosti Homematic IP. V tomto případě pak může být, pro jednoduchou schopnost rozlišení poplachu, jeden z výstražných tónů a LED efektů určen právě pro poplach zaplavení.


Ochrana v případě sabotáže

Součástí Senzoru zaplavení (HmIP-SWD) je integrovaný senzor náklonu proti sabotáži. Ten spolehlivě zjistí jakoukoliv neoprávněnou manipulaci a spustí poplach. Mezipřístrojová komunikace zajistí spuštění poplachu i bez internetového připojení.


Napájení

2 kusy vyměnitelných napájecích baterií typu AAA umožňují provoz s nízkými nároky na údržbu a zajistí extrémně dlouhý provoz po dobu až 5-ti let. Jakmile se sníží kapacita napájecích baterií na minimum, je o tom uživatel informován aplikací Homematic IP.


Snadná montáž

Díky kompaktním rozměrům a bateriovému provozu nabízí Senzor zaplavení (HmIP-SWD) možnost jednoduché instalace bez potřeby kabeláže nebo pevné instalace. Zařízení stačí pouze položit na vybrané místo. Detektor se primárně umisťuje na místo potenciálního úniku vody, například v blízkosti pračky, myčky na nádobí, topení a podobně.


Široký rozsah využití

Ideální pro všestranné použití v domácnostech, firmách, zdravotnických zařízeních atd.


Funkce:

- Detekce vody a vlhkosti
- Detekční sondy na pružinách pro nerovný povrch
- Senzor náklonu pro detekci neoprávněné manipulace
- Výběr tónu poplachu, nastavení délky trvání
- Bezdrátová komunikace přes šifrovaný protokol
- Podpora hlasového ovládání (Amazon Alexa, Google Assistant)
- Podpora Home Connect Plus


Obsah balení:

- 1x Senzor zaplavení
- 2x alkalická AAA baterie
- český návod


Parametry:

Řada: Homematic IP

Autonomní: ne (vyžaduje Centrální jednotku HmIP-HAP nebo Řídící jednotku HmIP-CCU3)

Napájecí zdroj: 2x 1,5V LR03/mikro/AAA

Proudový odběr: 100mA max.

Životnost baterií: 5 let (obvykle)

Stupeň krytí: IP44

Provozní teplota: -20 až +55 °C

Rozměry (Š x V x H): 80 x 80 x 30 mm

Rozměry balení: 122 x 112 x 48 mm

Hmotnost: 78,2g (včetně baterií)

Hmotnost včetně obalu: 154,2g

Pracovní frekvence: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 869,65 MHz

Bezdrátový dosah (v otevřeném prostoru): 230m

Hlasitost vestavěné sirény: přibližně 77dB (ve vzdálenosti 1m)

Parametry

Typ elektronikyZabezpečení